11 Mało Znanych Czynników, Które Mogą Przeszkodzić Ci znaleźć kardiologa - zdrowie

kardiolog.cieszyn.pl

Najgroźniejsza jest choroba wieńcowa i nadciśnienie

EKG czyli elektrokardiografia to badanie które jest wykonywane w celu oceny pracy serca i wykrywania jej zaburzeń. Jest to badanie bezbolesne i bezinwazyjne.
Powinniśmy je wykonać, w przypadku gdy zauważy

11 Mało Znanych Czynników, Które Mogą Przeszkodzić Ci znaleźć kardiologa - zdrowie kardiolog.cieszyn.pl
my u siebie objawy takie jak: ból w klatce piersiowej, duszności, zawroty głowy, nadciśnienie tętnicze, omdlenia, utratę przytomności, kołatanie serca, zasłabnięcie, zawroty głowy.
Medycyna nie określa jednoznacznie wieku w którym takie badanie należałoby wykonać. Tutaj działamy bardziej objawowo. Badanie ekg może być wykonane podczas rutynowej wizyty u lekarza.
Wynik badania interpretuje doświadczony lekarz - kardiolog, który z zapisu elektrokardiogramu może odczytać wiele cennych informacji na temat funkcjonowania i pracy serca.
Do wykonania badania EKG nie jest konieczne specjalne przygotowywanie. Jeśli pacjent przyjmuje leki, przed wykonaniem badania powinien o tym poinformować lekarza.
Wynik ocenia się na podstawie krzywej EKG która nakreśla się na wydruku - przedstawia cykl pracy serca czyli dopływ krwi do przedsionków, skurcz komór i odpływ krwi.
EKG jest podstawowym badaniem w diagnostyce chorób serca. Polska to kraj, w którym choroby serca są przyczyną wielu zgonów. Najgroźniejsza jest choroba wieńcowa i nadciśnienie lecz niebezpieczne są również zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie osierdzia.
Progres w rozwoju medycyny ma wpływ na to, że jesteśmy w stanie stwierdzić u kogo istnieje większe ryzyko wystąpienia chorób serca. Istnieją czynniki zwiększające ryzyko zachorowania: palenie tytoniu, otyłość, brak ruchu, siedzący tryb życia, życie w stresie, nadciśnienie, wysoki poziom cholesterolu.


Jednym z podstawowych zabiegów diagnostycznych które

Choroby układu sercowo-naczyniowego stanowią najczęstszą przyczyną zgonów na świecie i mając te ponurą statystykę na uwadze, warto się badać nawet wtedy, gdy nic nie boli. Jednym z podstawowych zabiegów diagnostycznych, które pozwala wykryć chorobę serca, jest EKG.

Żeby zdążyć przed chorobą, szczególnie wtedy, gdy rozwija się bezobjawowo, wystarczy 10 -15 minut na kozetce w gabinecie lekarskim. Badanie EKG jest całkowicie bezbolesne, bezinwazyjne, bezpieczne i powszechnie dostępne. Przy jego pomocy diagnozuje się zarówno niemowlaki, jak i stulatków.

Elektrokardiografia (EKG) polega na rejestracji czynności mięśnia sercowego. Może ona posłużyć ocenie ogólnego stanu zdrowia pacjenta, często jednakże przy jej pomocy medycyna ratuje życie człowieka. W przypadku pojawienia się niepokojących objawów, takich jak ból w klatce piersiowej, zaburzenia rytmu serca, zasłabnięcie, chwilowa utrata przytomności, dojmujące uczucie lęku połączone z nadmierną potliwością należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza, a ten z pewnością skieruje nas na EKG.

Podstawowe badanie EKG trwa krótko, jednakże w przypadku wątpliwości kardiolog może zlecić Holter EKG, popularnie holter. Urządzenie to będzie miało za zadanie monitorować pracę serca sposób ciągły przez całą dobę w celu późniejszej szczegółowej analizy. Rejestrator przymocowany do ciała pacjenta ma niewielkie rozmiary i nie zakłóca normalnych czynności życiowych.

Interpretacją EKG może zająć się specjalista kardiolog czy też lekarz medycyny, ale w sytuacji zagrożenia życia dużą biegłością wykazują się też ratownicy medyczni.


Sposób leczenia zależy od wykrytych problemów

Bez serca nie da się żyć. I nie chodzi o przenośnię. Bywa, że ktoś żyje już jakiś czas, a przypadkiem dowiaduje się, że ma jakąś wadę tego narządu. A do tej pory nie miał jakichś zdecydowanych, niepokojących objawów.Pewne nieprawidłowości w pracy serca może pokazać badanie EKG. robi się je np. przed nawet najprostszym zabiegiem - na wszelki wypadek. Jeżeli wynik będzie budził wątpliwości, lekarz zapewne zleci dodatkowe badania. W innych przypadkach dana osoba może nagle zacząć miewać niepokojące objawy i kojarzyć je z sercem. Wtedy nie warto ryzykować i należy udać się do lekarza - im wcześniej, tym lepiej. Pacjentem z podejrzeniem problemów z sercem zajmie się docelowo lekarz kardiolog. Sposób leczenia zależy od wykrytych problemów. Czy kłopotów z sercem trzeba się bać? Na pewno nie należy ich lekceważyć. Dzisiaj, będąc pod opieką lekarską, z wieloma przypadłościami sercowymi można przynajmniej względnie normalnie żyć. Na co dzień niezbędna jest pewna odpowiedzialność na swój stan zdrowia i dotyczy to nie tylko serca. Na szczęście medycyna idzie wciąż do przodu. W sporej liczbie przypadków na problemy zdrowotne wystarczy odpowiednia dieta i farmakologia oraz ogólnie zdrowy tryb życia. Mówi się, że w Polsce kuleje profilaktyka. nie badamy się pod jej kątem. A wiele chorób wykrytych na wczesnym etapie rozwoju, da się wyleczyć lub uchwycić na poziomie, którego objawy nie będą przeszkadzały w dalszym życiu, o ile podejmie się właściwe leczenie. Boimy się diagnozy i to sprawia, że nie badamy się profilaktycznie.



© 2019 http://zdrowie.kolektory.katowice.pl/