Twarzowe i naturalne kosmetyki - zdrowie

kessa

Kosmetyki naturalne i ekologiczne


Ekologiczne kosmetyki z Maroka w dużym stopniu zdominowały tutejszy rynek kosmetyków. Trudno się temu dziwić – wszak są to najwyższej jakości kosmetyki z upraw bardzo często po prostu naturalnie ekologicznych. Tylko to sprawia, że ma si

Twarzowe i naturalne kosmetyki - zdrowie kessa
ę wrażenie obcowania z zupełnie inną kulturą i innymi składnikami. Kosmetyki naturalne z Maroka można kupić w wielu polskich sklepach stacjonarnych, popularnych drogeriach, ale także po prostu w internecie. Zakup tego rodzaju gwarantuje możliwość zwrotu towaru, co dla niektórych jest informacją dość istotną. Marokańskie kosmetyki to niewątpliwie jedna z najciekawszych propozycji na rynku, które zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów.


Jak zadbać o skórę za pomocą kosmetyków orientalnych?


Kosmetyki orientalne to nie tylko ciężkie perfumy o zmysłowym zapachu, ale również produkty przeznaczone do pielęgnacji ciała. Niektórzy decydują się na stosowanie tłoczonych na zimno olejków, które dzięki takiemu sposobowi pozyskiwania zachowują wszystkie cenne dla naszej urody i zdrowia składniki. Wśród kosmetyków orientalnych nie brakuje jednak również kremów czy balsamów, które w składzie mają wspomniane wyżej olejki i dodatkowo inne składniki pochodzenia roślinnego. Podczas poszukiwania odpowiedniego preparatu warto kierować się oczywiście potrzebami swojej skóry i dobierać kosmetyk w zależności od konkretnych oczekiwań. Bogata oferta tego typu preparatów gwarantuje, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.



Natomiast według uchylonej w 2019 roku

Kosmetyki – grupa produktów służących do pielęgnacji, oczyszczania, ochrony i upiększania ciała.
Wg rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1223/2009 z dnia 30 listopada 2009 r. dotyczące produktów kosmetycznych (CELEX: 32009R1223) produkt kosmetyczny oznacza każdą substancję lub mie­szaninę przeznaczoną do kontaktu z zewnętrznymi częścia­mi ciała ludzkiego (naskórkiem, owłosieniem, paznokciami, wargami oraz zewnętrznymi narządami płciowymi) lub z zę­bami oraz błonami śluzowymi jamy ustnej, którego wyłącz­nym lub głównym celem jest utrzymywanie ich w czystości, perfumowanie, zmiana ich wyglądu, ochrona, utrzymywanie w dobrej kondycji lub korygowanie zapachu ciała. Natomiast według uchylonej w 2019 roku ustawy z dnia 30 marca 2001 r. o kosmetykach, kosmetykiem jest każda substancja przeznaczona do zewnętrznego kontaktu z ciałem człowieka: skórą, włosami, wargami, paznokciami, zewnętrznymi narządami płciowymi, zębami i błonami śluzowymi jamy ustnej, którego wyłącznym lub głównym celem jest utrzymywanie ich w czystości, pielęgnowanie, ochrona, perfumowanie lub upiększanie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetyki



© 2019 http://zdrowie.kolektory.katowice.pl/